Bockstein Riesling Spätlese 2019

865

V nose krásné aroma kopřiv, bílých broskví, hrušek a bylinek. Víno je pěkně šťavnaté a na patře a v dlouhém zakončení jemně sametové. V aroma je plné napětí mezi zelenými tóny a ovocnou pikantností hrušek. Závěr je krásně hladký a lahodný. Znamenitý Bockstein Spätlese s kulatou a plnou chutí a velkým archivačním potenciálem.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 94/100

Skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W53-2019 Kategorie:
POTŘEBUJETE PORADIT? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA VÁM POMŮŽE RYCHLE VYBRAT VÍNO
PODOBNÁ VÍNA: RIESLINGY Z MOSELY

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Oblast Mosela

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Odrůda Riesling

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Hodnocení

Robert Parker – 94/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2050

Obsah alkoholu

8,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Bockstein Riesling Spätlese 2019”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *