Allende Rosé 2018

611

Náročné cuvée z odrůd Tempranillo a Garnacha. Jasná lososově růžová barva, expresivní aroma červeného ovoce jako jsou jahody, maliny, třešně a rybíz. V chuti ovoce, jasná kyselinka a dobře vyvážený závěr, více strukturované než rosé obvykle bývají.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 93/100

Jen 4 skladem

Katalogové číslo: 71-FA-E01-2018 Kategorie:

Finca Nueva

Finca Allende je především oceňována znalci investičních vín. Vinařství vede známý španělský vinař Miguel Angel de Gregorio, který vychází ze stylu vín z Bordeaux, nicméně nechává v nich projevit typický terroir oblasti Rioja. Jako jeden z mála místních vinařů dokáže vyrobit i špičkové bílé víno.

Vinifikace

Hrozny jsou jemně lisované na vertikálním lisu. Následujících 48 hodin se nechá volně vytékat z hroznů šťáva a poté probíhá  v nerezových tancích po 20 dnů fermentace při kontrolované teplotě 18°C. Do lahví se plní po jemné filtraci bez čištění.

Ročník 2018

Mírný a celkem deštivý podzim. Studená zima s bohatstvím sněhových srážek v únoru a silnými dešti v dubnu. Rašení pupenů trochu opožděné, ve třetím dubnovém týdnu, následované velkým vegetačním růstem. Kvetení na konci června bylo menší než obvykle, následované výjimečně deštivým a teplým červencem. Hrozny začaly dozrávat na konci srpna. Dostatečné srážky v září a říjnové studené noci zajistily správnou fenolickou a aromatickou zralost. Sklízet se začalo 15. října a hrozny byly v téměř dokonalé kondici.

Vinař

Finca Allende

Hodnocení

Robert Parker – 93/100

Odrůda

Cuvée (Tempranillo 60 %, Garnacha 40 %)

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2027

Obsah alkoholu

13,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Allende Rosé 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *