Allende Nature 2020

690

Tempranillo zrající 5 měsíců v sudech z amerického dubu. Intenzivní třešnová barva s fialovými odlesky. V nose převaha ovocných tónů (ostružiny, brusinky a další lesní ovoce) nad jemnými tóny vanilky a tabáku, které víno dostalo při zrání v dubovém sudu. V ústech náročné a živé s velkou intenzitou a dobře vybalancované. Expanzivní pocit na patře kombinuje svěžest ovoce a elegantní strukturu.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 91/100

Jen 6 skladem

Katalogové číslo: 71-FA-R11-2020 Kategorie:

Finca Nueva

Finca Allende je především oceňována znalci investičních vín. Vinařství vede známý španělský vinař Miguel Angel de Gregorio, který vychází ze stylu vín z Bordeaux, nicméně nechává v nich projevit typický terroir oblasti Rioja. Jako jeden z mála místních vinařů dokáže vyrobit i špičkové bílé víno.

Vinifikace

Celé hrozny jsou odstopkovány a ponechány nerozdrcené v nerezových tancích. Fermentace probíhá po dobu 16 dnů při kontrolované teplotě 28°C a každý den bylo víno třikrát přečerpáno. Následuje macerace na slupkách po dobu 16 dní, víno je potom stlačeno na vertikálním lisu a malolaktická fermentace probíhá už v sudech. Dále víno zraje 5 měsíců v sudech z amerického dubu. Allende Nature bylo vyrobené bez použití siřičitanů. Do lahví se plnilo bez filtrace a jakéhokoliv čištění.

Ročník 2020

Rok 2020 začal mírnou a poměrně deštivou zimou. Výrazné ochlazení přišlo až v únoru, po kterém následoval velmi deštivý duben, který podpořil brzké rašení pupenů a silný růst vegetace. Kvetení přišlo ve třetím červnovém týdnu a bylo menší než obvykle kvůli suchému létu. Naštěstí během srpnového dozrávání se teploty snížily a zůstaly mírné během celého září až do října. Miguel Angel de Gregorio okomentoval ročník takto: “teplé dny a studené noci umožnili dosažení pozoruhodné fenolické zralosti nutné pro výborně vybalancovanou kyselinu. Sklizeň proběhla 23. září a výsledkem byly zdravé hrozny s velkým aromatickým potenciálem.

Vinař

Finca Allende

Hodnocení

Robert Parker – 91/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2026

Obsah alkoholu

13,5 % obj.

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Allende Nature 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *