Finca Allende 2014

690

Tempranillo zrající 14 měsíců ve francouzských dubových sudech. Intenzivní třešnově červená barva s fialovými odlesky. V nose převaha ovocných tónů (ostružiny, brusinky a další lesní ovoce) nad jemným, perfektně integrovaným dřevitým podkladem, který připomíná cedr a tabák. V ústech náročné a živé s velkou intenzitou a dobře vybalancované. Expanzivní pocit na patře kombinuje svěžest ovoce a elegantní strukturu vína s velkým archivačním potenciálem.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 90/100

Jen 5 skladem

Katalogové číslo: 71-FA-R01-2014 Kategorie:

Finca Nueva

Finca Allende je především oceňována znalci investičních vín. Vinařství vede známý španělský vinař Miguel Angel de Gregorio, který vychází ze stylu vín z Bordeaux, nicméně nechává v nich projevit typický terroir oblasti Rioja. Jako jeden z mála místních vinařů dokáže vyrobit i špičkové bílé víno.

Vinifikace

Hrozny jsou odstopkovány a ponechány nerozdrcené v nerezových tancích po dobu 6 dní k studené fermentaci při teplotě 5°C. Vlastní fermentace probíhá po dobu dalších 10 dnů při kontrolované teplotě 28°C a každý den bylo víno třikrát přečerpáno. Následuje macerace na slupkách po dobu 16 dní, po které je víno stlačeno na vertikálním lisu a následuje malolaktická fermentace v nerezových tancích. Dále víno zraje 14 měsíců ve francouzských dubových sudech a rackováno bylo každé 4 měsíce. Do lahví se plnilo bez filtrace a jakéhokoliv čištění.

Ročník 2014

Rok 2014 začal nezvykle studeným a deštivým počasím, které zvýšilo zásoby vody v hlubokých vrstvách půdy. Nízké teploty trvaly až do poloviny dubna, kdy oteplení podnítilo rašení pupenů. Konec dubna a celý květen byly teplé a slunečné, s dostatečným množstvím srážek, následované  suchým červnem. V jeho druhém týdnu přišla réva do květu. Červenec a srpen byly suché s mírnými teplotami a studenými nocemi. Hrozny začaly dozrávat během druhého srpnového víkendu a výborné vegetační podmínky byly příslibem skvělé zralosti. Září bylo poznamenané častými bouřkami a střídavými dešti. Toto počasí trvalo až do začátku října a přineslo nákazu plísní Botrytis. Naštěstí říjen přinesl nižší teploty, studené noci  a pouze malé srážky a nákaza ustoupila. V tento čas byla zralost hroznů perfektní se skvělou kyselinou. Sklizeň začala 8. října a kvůli napadení některých hroznů muselo být třídění extrémně pečlivé.

Vinař

Finca Allende

Hodnocení

Robert Parker – 90/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2023

Obsah alkoholu

13,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Finca Allende 2014“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *