Admiral 2013

1,516

Admiral existuje již více než 20 let. Pöcklovi mu dali i druhé jméno – The Boss (Šéf). To jasně vyjadřuje jeho charakter – například i v porovnání s mladším bratrem “Diplomatem” Rosso e Nero. V protikladu k jeho silnému charakteru je zajímavý lyrický původ jména. To odkazuje na motýla Babočku admirála, který se často vyskytuje na vinicích v Mönchhofu. Původně se Admiral vyráběl jako jednoodrůdové víno, už po mnoho let je ale cuvée na bázi Zweigeltu a v závislosti na ročníku, s různým procentuálním zastoupením Merlotu a Cabernetu Sauvignon.

Barva vína je temně rubínově až granátově rudá s opálovým neprůhledným jádrem, fialovými odlesky a jemným meniskem. Atraktivní, přesto stále trochu plaché aroma tvoří svůdný konfit z ostružin, kořenité tóny ušlechtilého dřeva, kandovaná pomerančová kůra a dotek minerality. Chuť je komplexní, sevřená, s náznaky chladnosti tmavého bobulového ovoce, v závěru čokoláda. Silné třísloviny dávají vínu navíc k jeho příjemné extraktivní sladkosti ještě enormně dlouhý závěr. Plně se rozvine až za několik let.

Admiral se perfektně hodí k pečením, jehněčímu nebo zvěřině a může být také podáván s tvrdými sýry jako je Emmentaler, Bergkäse nebo Parmezán.

Jen 3 skladem

Katalogové číslo: 21-PL-R23-2013 Kategorie:
Vinař

Weingut Pöckl

Odrůda

Cuvée (50 % Zweigelt, 30 % Merlot. 20 % Cabernet Sauvignon)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Nejlepší k pití

2015-2035

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Zbytkový cukr

1,5 g/l

Obsah kyseliny

5,0 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Admiral 2013“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *