Villa Jasbinae Merlot 2018

708

Mimořádné červené víno se může zrodit i v kraji proslulovém víny bílými. Villa Jasbinae je čistý Merlot z vinařství Skok a vyrábí se pouze v roce, kdy hrozny dosahují té nejvyšší kvality. Zraje čtyři roky v barikových sudech, ale bez zkreslení vína náznaky dřeva. Filozofií vinařství je, že barrique musí víno pozvednout a zakulatit, aniž by narušil jeho vlastnosti.Díky tomuto pečlivému zrání ve dřevě je výsledkem živé a svěží víno, u kterého se zráním umocňují jeho třešňové tóny.

 

Barva je intenzivní, fialově červená, téměř nepropouští světlo. V nose víno předvede celou paletu vuní červeného ovoce v alkoholu, čokoládu, kandovaný pomeranč, orientální kořením a opečené tóny. Chuť je strukturovaná a velkorysá se záviděníhodnou svěžestí a hedvábnou tříslovinou, která zpříjemňuje pití a opět se pomalu uzavírá opečenými tóny. I přes dlouhý pobyt v sudu je Villa Jasbinae svěží a velmi dobře se hodí k výrazným chutím a hlavním chodům z červeného masa jako je vepřový hřbet s borůvkovou omáčkou nebo fenyklovými semínky a pečené kančí s bramborami a bylinkami.

Jen 1 skladem

Katalogové číslo: 55-SK-R11-2018 Kategorie:

Tenuta Skok

Tenuta Skok je rodinné vinařství založené bratry Skokovými v roce 1968. V jejich práci dnes pokračuje další generace a obhospodařuje celkem 18 ha rodinných pozemků. Pouze 10 ha je ale určeno pro pěstování vinné révy, na zbylých rostou převážně lesy, protože rodina ctí zásadu, že chce žít v souladu s přírodou, ne ji drancovat. Centrem vinařství je pak starobylá Villa Jasbinae z 15. století.

Vinař

Tenuta Skok

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Obsah alkoholu

14,75 % obj.

Zbytkový cukr

2,74 g/l

Obsah kyseliny

5,27 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Villa Jasbinae Merlot 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *