Schiefer Riesling 2022

398

Hrozny pro toto víno jsou pěstované na vinicích s podložím z modré i červené břidlice a jde tak o perfektní ukázku moselského rieslingu díky nádherné minerální struktuře a perfektní vyváženosti kyseliny, ovocného aroma a minerality. V aroma je cítit kořenitost a vlhké kameny stejně jako šťavnaté, žluté ovoce. Na patře se potkávají tóny zralých broskví, čerstvě utržených bylinek, citrusů, meruněk, křemene a jablek. Doporučuje se párovat s letními saláty s bylinkami a lesním ovocem, grilovanými bílými masy, dušenými jídly z hovězího a vepřového nebo rizoty a těstovinami.

Skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W05-2022 Kategorie:
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

11,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Schiefer Riesling 2022“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *