San Gimignano Rosso DOC Riserva Colombaio 2013

861

(Hodnocení: 1)

Cuvée vyrobené z 90 % Sangiovese a malým množstvím hroznů odrůd Colorino a Canaiolo. Jde o velmi extraktivní víno granátově červené barvy. Vůně je elegantní a intenzivní s příjemnými tóny červeného ovoce (rybíz, višně), v chuti vnímáte jemné, hedvábné, dobře integrované třísloviny. Zrání probíhá v barikových sudech po dobu 12 až 16 měsíců. Při párování s jídlem si toto víno říká o kombinace s červeným pečeným masem, zvěřinou a sýry.

Jen 2 skladem

Katalogové číslo: 51-CL-R31-2013 Kategorie:

Il Colombaio di Santachiara

Rodinné vinařství Il Colombaio di Santachiara se zaměřuje především na odrůdu Vernaccia di San Gimignano. Jejich Selvabianca a l’Albereta dostala dokonce ohodnocení Tre Bicchieri (“tři skleničky”), které uděluje největší italský odborný magazín Gambero Rosso. I ostatní bílá i červená vína běžně dostávají vysoká hodnocení “dvě skleničky” a právě vysoká kvalita bílých i červených vín stojí za úspěchem tohoto vinařství.

San Gimignano

Oblast San Gimignano kolem stejnojmenného města v srdci Toskánska je známým vinařským regionem už od dob středověku. Dnes stejně jako v minulosti je hlavní pěstovanou odrůdou slavná Vernaccia di San Gimignano, prý nejlepší italské bílé víno. Specialitou regionu je velká proměnlivost jednotlivých faktorů (vystavení slunečnímu svitu, nadmořská výška, množství srážek a složení půdy) a jejich unikátní kombinace, které mají vliv na chuť výsledného vína. Pokaždé je tak akcentován jiný rys výsledného vína – ovocnost, pikantnost nebo mineralita.

Vinař

Il Colombaio di Santachiara

Odrůda

Cuvée (90 % Sangiovese, 10 % Canaiolo a Colorino)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Přívlastek

Ročník

Obsah alkoholu

13,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze San Gimignano Rosso DOC Riserva Colombaio 2013

  1. Petr Š

    Tak tohle vino je mňamka, k němu bresaola a jamon iberico. Skvělé

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *