Finca Nueva Reserva 2014

459

Reserva z odrůdy Tempranillo zrající 24 měsíců ve francouzských dubových sudech. Temná, purpurově červená barva. Intenzivní aroma třešňového likéru, zralých švestek, cedrového dřeva. Svěží kyselina, jemné třísloviny a hedvábný závěr.

Skladem

Katalogové číslo: 71-FN-R21-2014 Kategorie:

Finca Nueva

Vinařství Finca Nueva si předsevzalo nesnadný úkol. Vyrábět vysoce kvalitní vína za přístupnou cenu a současně tím nabídnout i trochu jiný obraz vín z Riojy. Výsledkem jsou vína se skvělým poměrem kvality a ceny, přístupná i začínajícím milovníkům vín, ideální pro (skoro) každodenní pití.

Vinifikace

Hrozny jsou odstopkovány a ponechány nerozdrcené v nerezových tancích po dobu 6 dní k studené fermentaci při teplotě 5°C. Vlastní fermentace probíhá po dobu dalších 10 dnů při kontrolované teplotě 28°C a každý den bylo víno třikrát přečerpáno. Následuje macerace na slupkách po dobu 16 dní, víno je potom stlačeno a zpátky rackováno do nerezových tanků k malolaktické fermentaci. Zrání probíhá 24 měsíců ve francouzských dubových sudech a rackováno je víno každé tři měsíce. Do lahví se plnilo bez filtrace a jakéhokoliv čištění.

Ročník 2014

Rok 2014 začal nezvykle studeným a deštivým počasím, které zvýšilo zásoby vody v hlubokých vrstvách půdy. Nízké teploty trvaly až do poloviny dubna, kdy oteplení podnítilo rašení pupenů. Konec dubna a celý květen byly teplé a slunečné, s dostatečným množstvím srážek, následované  suchým červnem. V jeho druhém týdnu přišla réva do květu. Červenec a srpen byly suché s mírnými teplotami a studenými nocemi. Hrozny začaly dozrávat během druhého srpnového víkendu a výborné vegetační podmínky byly příslibem skvělé zralosti. Září bylo poznamenané častými bouřkami a střídavými dešti. Toto počasí trvalo až do začátku října a přineslo nákazu plísní Botrytis. Naštěstí říjen přinesl nižší teploty, studené noci  a pouze malé srážky a nákaza ustoupila. V tento čas byla zralost hroznů perfektní se skvělou kyselinou. Sklizeň začala 8. října a kvůli napadení některých hroznů muselo být třídění extrémně pečlivé.

Vinař

Finca Nueva

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2024

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Finca Nueva Reserva 2014“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *