Pinot Blanc Réserve 2020

609

Dokonalý příklad Pinotu Blanc z chladnějšího podnebí. Použité hrozny pochází z vinic Kaseler Kehrnagel a Kaseler Herrenberg v údolí Ruwer, výsadních lokalit, které nabízejí výjimečné podmínky právě pro tuto burgundskou odrůdu. Mírné až teplé mikroklima, zvětralé břidlicové půdy a vynikající jiho-jihozápadní expozice vinic poskytují ideální terroir. To vše ještě podpořené postupy jako je selektivní ruční sběr, které má pozitivní vliv na charakter vína a jeho archivační potenciál. Při vinifikaci je tento Pinot Blanc přirozeně kvašený v 2000 a 500 litrových dřevěných sudech a na kalech před plněním stráví nejméně devět měsíců.

V nose aroma bílého ovoce jako jsou broskve a bílý rybíz doplněné ještě angreštem a jemně kořeněným nádechem na patře. Osvěžení díky překvapivě ostré kyselosti s jemnou mátovou notou, která dodává úžasnou svěžest. Hodí se ke kukuřičnému kuřátku s bylinkovou náplní, podzimním pokrmům z hub a pernaté zvěře nebo chřestu se šunkou.

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W24-2020 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pinot Blanc Réserve 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *