Pinot Blanc Réserve 2018

550

Dokonalý příklad Pinotu Blanc z chladnějšího podnebí. Použité hrozny pochází z vinic Kaseler Kehrnagel a Kaseler Herrenberg v údolí Ruwer, výsadních lokalit, které nabízejí výjimečné podmínky právě pro tuto burgundskou odrůdu. Mírné až teplé mikroklima, zvětralé břidlicové půdy a vynikající jiho-jihozápadní expozice vinic poskytují ideální terroir. To vše ještě podpořené postupy jako je selektivní ruční sběr, které má pozitivní vliv na charakter vína a jeho archivační potenciál. Při vinifikaci je tento Pinot Blanc přirozeně kvašený v 2000 a 500 litrových dřevěných sudech a na kalech před plněním stráví nejméně devět měsíců.

V nose aroma bílého ovoce jako jsou broskve a bílý rybíz doplněné ještě angreštem a jemně kořeněným nádechem na patře. Osvěžení díky překvapivě ostré kyselosti s jemnou mátovou notou, která dodává úžasnou svěžest. Hodí se ke kukuřičnému kuřátku s bylinkovou náplní, podzimním pokrmům z hub a pernaté zvěře nebo chřestu se šunkou.

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W24-2018 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
POTŘEBUJETE PORADIT? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA VÁM POMŮŽE RYCHLE VYBRAT VÍNO

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,5 % obj.

Zbytkový cukr

3,7 g/l

Obsah kyseliny

5,2 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pinot Blanc Réserve 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *