Piesport Goldtröpfchen GG Riesling 2016

952

Riesling, kterému v Kesselstattu přezdívají Šťastlivec. Ucítíte v něm mátu, vanilku a plané květy, jeho bohaté aroma přehraje plejádu tónů od pomela po zrnka granátového jablka. Zvlášť charakteristický je pocit lehkosti a suchosti v ústech. Na špičce jazyka rozpustilá mineralita a osvěžující kyselina. Je to víno, které si udrží svěžest od začátku až do konce.

Otevřete ho asi hodinu před podáváním. Jde dobře k předkrmům (např. Vitello tonnato), rizotům, jídlům s houbami, paštikám, kukuřičnému kuřátku, vepřové panence, telecímu (například k telecím ledvinkám v hořčičné omáčce), ke smaženým rybám a lehkým salátům.

Skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,0 %

Zbytkový cukr

2,8 g/l

Obsah kyseliny

5,9 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Piesport Goldtröpfchen GG Riesling 2016”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *