Pazo de Seoane Rosal 2020

417

Slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky, čistá a jasná. Velmi silné aroma, ve kterém oceníte vůni zralých jablek, hrušek a
také bílé květy. Celek je jemně podtržen náznaky grapefruitu. V ústech vyniká svou svěžestí, silou a strukturou. Je velmi dobře pitelné a hodí se k široké škále předkrmů, mořským plodům, salátům, rybám, drůbeži a čerstvým sýrům.

Skladem

Katalogové číslo: 71-LC-W10-2020 Kategorie:

Vinice a ročník

60% hroznů Albariño z vinic v O Rosal, 12% Caiño, 21% Loureiro a 7% Treixadura. Po typickém předjarním počasí, suchá druhá polovina května s vyššími teplotami umožnila dobré založení hroznů. Léto, zvláště červenec, bylo velmi horké a suché, s extrémními teplotami pro tuto oblast. V srpnu dominovaly vysoké tlaky, bouřky během druhé poloviny měsíce přinesly přerušované deště, které pomohly úplnému dozrání hroznů. Celý růstový cyklus byl asi o deset dní napřed oproti roku 2019. Dobré počasí v čase sklizně pomohl zajistit ročník nejvyšší kvality.

Sklizeň a vinifikace

V O Rosalu začala sklizeň hroznů ve výborném stavu 7. září. Hrozny ve 20 kg kádích byly rychle odvezeny do vinařství ve vozidle s chlazením. Zde byly na třídícím stole vytříděné všechny hrozny kromě těch v perfektním stavu. Po odstopkování byly hrozny ochlazeny na 10 ° C a macerovány 10 hodin. Hrozny byly následně rozdrcené v membránových lisech za inertní atmosféry, aby se zabránilo oxidaci. Po rekování mošt kvasil při 15 ° C. Každá odrůda se zpracovávala jednotlivě až do konečného promíchání před plněním do lahví. Víno bylo uchováno na kalech za pravidelného míchání, aby byla zajištěna komplexnost.

Vinař

Lagar de Cervera

Odrůda

Cuvée (60 % Albariño, 12% Caiño Blanco, 21% Loureiro , 7% Treixadura)

Země původu

Vinařská oblast

Ročník

Obsah alkoholu

12,5 % obj.

Obsah kyseliny

6,5 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pazo de Seoane Rosal 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *