Ockfener Bockstein Riesling Kabinett 2015

501

4.00 out of 5 based on 1 customer rating
(Hodnocení: 1)

V tomto víně najdete opravdovou hojnost ovocných tónů – ananas, hrušky a mirabelky, abychom jmenovali ty nejvíce dominující. Nejdříve se projeví v nose a později také na jazyku. Chuť vína v ústech je plná, expanzivní a šťavnatá. Živá kyselost je bezpochyby přítomná, ale spíše zastřeně za elegantní ovocnou sladkostí. Závěr: Kdo miluje Saar, nemůže toto víno ignorovat!

Jen 3 skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Obec, vinice

Mosel, Ockfener Bockstein

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Obsah alkoholu

9 %

Zbytkový cukr

35,4 g/l

Obsah kyseliny

8,5 g/l

Objem

0,75 l

1 recenze Ockfener Bockstein Riesling Kabinett 2015

  1. Vinclub.cz

    Takhle chutná šťavnatý moselký riesling. Vyvážená kombinace zralého žlutého ovoce, dobrá kyselina a výrazná mineralita. Výsledkem je pikantní kombinace chuti, skvělé vyvážené s dlouhým závěrem. Bonusem je obrovský potenciál zrání.
    Celkově vynikající privlastkova riesling tě nejvyšší kvality.
    Hodnocení 92/100.

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *