Layet GG 2018

1,068

V nose minerální charakter společně se zemitými kořeněnými tóny, které dohromady připomínají mokré kameny nebo vzduch
po letní bouři. V tomto víně najdete typické aroma střední Mosely jako jsou zralá jablka, šťavnaté broskve a pikantní citrusové tóny. Na patře víno dokazuje, že je to delikátní, hebký Riesling s hedvábnou strukturou, ve které se jasně projevuje především minerální charakter vína následovaný ovocným aroma. Dlouhý závěr jen podtrhne celkový výraz tohoto expresivního a hutného Rieslingu s obrovským archivačním potenciálem.

Nezávislé hodnocení
Jancis Robinson – 18/20
James Suckling – 93/100
Vinum Weinguide – 92/100

Skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W26-2018 Kategorie:
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Hodnocení

Jancis Robinson – 18/20
James Suckling – 93/100
Vinum Weinguide – 92/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

13,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Layet GG 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *