Laurentiuslay GG Riesling 2018

1,505

Riesling ze špičkové vinice Laurentiuslay je typický plným tělem a nádhernou, komplexní vůní s náznaky broskví, bílého pepře a pomerančové kůry. Jako všechna vína z této vinice má vyšší obsah alkoholu, který nalezneme spíš u vín z jižněji položených oblastí, ale také elegantní styl a jemnou kyselinu, které jsou nezaměnitelnými znaky Mosely. Celkově vyvážené víno s intenzivním aroma a dlouhým, přetrvávajícím závěrem. Krásně doplňuje vydatná a pikantní podzimní jídla.

Jen 3 skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W24-2018 Kategorie:
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Odrůda Riesling

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Obsah alkoholu

13,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Laurentiuslay GG Riesling 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *