Lagar de Cervera Albarino 2020

433

Ve sklenici čisté a jasné, zeleno-žlutá barva. Mimořádně elegantní nos se zralým žlutým ovocem – jablka, hrušky, citrusové plody, citronová kůra a peckové ovoce. V ústech je velmi expresivní; krémové a přitom svěží. Velmi vyrovnaný závěr je dokonalým příkladem vína odrůdy Albariño. Vynikající k předkrmům a mořským plodům. Doporučeno s jemným sýrem, orientálními jídly, rýží, těstovinami a drůbeží.

Skladem

Katalogové číslo: 71-LC-W20-2020 Kategorie:

Vinice a ročník

100% hrozny Albariño z vinic v O Rosal a Cambados (D.O. Rías Baixas). Po typickém předjarním počasí, suchá druhá polovina května s vyššími teplotami umožnila dobré založení hroznů. Léto, zvláště červenec, bylo velmi horké a suché, s extrémními teplotami pro tuto oblast. V srpnu dominovaly vysoké tlaky, bouřky během druhé poloviny měsíce přinesly přerušované deště, které pomohly úplnému dozrání hroznů. Celý růstový cyklus byl asi o deset dní napřed oproti roku 2019. Dobré počasí v čase sklizně pomohl zajistit ročník nejvyšší kvality.

Sklizeň a vinifikace

Sklizeň začala 3. září ve Finca Silvosa (O Rosal). Hrozny byly sbírány do 20kg kádí a rychle odvezeny do vinařství ve vozidlech s chlazením. Zde byly na třídícím stole vytříděné všechny hrozny kromě těch v perfektním stavu. Po odstopkování byly hrozny ochlazeny na 10 ° C a macerovány 10 hodin. Hrozny byly následně rozdrcené v membránových lisech za inertní atmosféry, aby se zabránilo oxidaci. Poté byl čistý mošt fermentován v nádržích při 15 ° C. V důsledku charakteristika tohoto ročníku s dokonale vyváženou kyselostí moštu, víno nepodstoupilo jablečno-mléčnou fermentaci. Víno bylo uchováno na kalech za pravidelného míchání, aby byla zajištěna komplexnost.

Vinař

Lagar de Cervera

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Ročník

Obsah alkoholu

12,5 % obj.

Obsah kyseliny

6,90 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Lagar de Cervera Albarino 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *