Finca Nueva Gran Reserva 2010

763

Gran Reserva z odrůdy Tempranillo zrající 24 měsíců ve francouzských dubových sudech. Temně červená barva, intenzivní ovocné aroma třešní v likéru a zralých švestek doplněné ještě o cedrové dřevo. Vyvážené se svěží kyselinou a uhlazenými, jemnými tříslovinami, přesto poskytující intenzivní, hedvábný pocit v ústech ještě zdůrazněný dlouhým ovocným dozvukem v závěru. Plné tělo, pikantní, živé a úžasně sametové.

Nezávislé hodnocení
Robert Parker – 92/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-FN-R31-2010 Kategorie:

Finca Nueva

Vinařství Finca Nueva si předsevzalo nesnadný úkol. Vyrábět vysoce kvalitní vína za přístupnou cenu a současně tím nabídnout i trochu jiný obraz vín z Riojy. Výsledkem jsou vína se skvělým poměrem kvality a ceny, přístupná i začínajícím milovníkům vín, ideální pro (skoro) každodenní pití.

Vinifikace

Hrozny jsou odstopkovány a ponechány nerozdrcené v nerezových tancích po dobu 6 dní k studené fermentaci při teplotě 5°C. Vlastní fermentace probíhá po dobu dalších 10 dnů při kontrolované teplotě 28°C a každý den bylo víno třikrát přečerpáno. Následuje macerace na slupkách po dobu 16 dní, víno je potom stlačeno a zpátky rackováno do nerezových tanků k malolaktické fermentaci. Zrání probíhá 24 měsíců ve francouzských dubových sudech a rackováno je víno každé tři měsíce. Do lahví se plnilo bez filtrace a jakéhokoliv čištění.

Ročník 2010

Rok 2010 začal mimořádně studenou a deštivou zimou a bohatou sněhovou nadílkou. I únor byl neobvykle studený, následoval studený březen a teplotně průměrný duben. Pupeny začaly rašit ve třetím dubnovém týdnu se studenými nocemi bez mrazů.

Populární nákupy

Vinař

Finca Nueva

Hodnocení

Robert Parker – 92/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2025

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Finca Nueva Gran Reserva 2010“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *