Finca San Martín Crianza 2018

331

Rubínová barva, čistá a jasná, třešňově červený meniskus. Velmi výrazné a intenzivní v nose s tóny fialek, červeného ovoce, lesních jahod, moruší a červeného rybízu, to vše obalené kolem bohaté palety balzamikových a kořeněných tónů – vanilka, karamel, muškátový oříšek a lékořice. Na patře vyniká vyváženou svěžestí a strukturou, s vláčnými tříslovinami a hladkým, zaobleným, klasickým závěrem vín z Rioja Alavesa. Všestranné víno, které se dobře hodí k předkrmům z vepřového Iberico, uzeninám, tvrdým sýrům, vydatným hlavním jídlům a masu obecně.

Skladem

Katalogové číslo: 71-TO-R10-2018 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT VÍNO Z RIOJY? NÁKUPNÍ PRŮVODCE RIOJA

Torre de Oña

Vinařství koupené skupinou La Rioja Alta v roce 1995. Vinice o rozloze 45 ha se nachází v okolí obce Laguardia v oblasti Rioja Alavesa a je na nich vysazená především odrůda  Tempranillo, dále pak v menším množství Mazuelo nebo Garnacha a Viura.

Vinice a ročník

100% Tempranillo z Torre de Oña vinic v podhůří Sierra de Cantabria. Tento terroir, převážně vápencový a dobře odvodňovaný, produkuje hrozny s vynikající aromatickou složitostí a nádhernou svěžestí. Bohaté srážky v zimě a na jaře způsobily, že vinice byly na začátku sezóny ve výborném stavu. Hrozící riziko plísní po deštích a vysokých teplotách v první polovině června ustoupilo v červenci, když teplé, suché počasí zlepšilo podnebné podmínky. Fáze zrání postupovala hladce, s dobrou kvalitativními parametry a vyšší průměrnou hmotností bobulí. Výsledná vína mají intenzivní a jasné barvy a vyniká jejich jemnost, skvělá aromatická intenzita a vynikající struktura na patře.

Sklizeň a vinifikace

Sklizeň byla vedená pečlivým výběrem hroznů a byla bezproblémová co se týče počasí. Hrozny byly ručně tříděné do 300kg beden a ihned zpracované ve vinařství. Po jemném odstopkování a drcení, prošly alkoholovým a malolaktickým kvašením v nerezových tancích. Zrání začalo v lednu 2019 v nových amerických (60 %) a použitých francouzských dubových sudech (40 %) a trvalo 16 měsíců. Víno bylo třikrát rackováno tradiční metodou. Plněno do lahví v červenci 2020.

Vinař

Torre de Oña

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Ročník

Archivace až do

2026

Teplota podávání

16-18°C

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

4,90 g/l

Zbytkový cukr

1,25 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Finca San Martín Crianza 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *