Finca Nueva Fermentado Barrica 2020

316

Zlatavě žlutá barva se zelenými odlesky. Silné a hebké aroma exotického ovoce jako je maracuja a ananas s nuancemi vaječného krému. V ústech je víno plné, příjemné a hedvábné. Velká jemnost přitom silné ve výrazu.

Skladem

Katalogové číslo: 71-FN-W11-2020 Kategorie:

Finca Nueva

Vinařství Finca Nueva si předsevzalo nesnadný úkol. Vyrábět vysoce kvalitní vína za přístupnou cenu a současně tím nabídnout i trochu jiný obraz vín z Riojy. Výsledkem jsou vína se skvělým poměrem kvality a ceny, přístupná i začínajícím milovníkům vín, ideální pro (skoro) každodenní pití.

Vinifikace

Hrozny jsou jemně lisované na vertikálním lisu. Následujících 48 hodin se nechá volně vytékat z hroznů šťáva a poté probíhá v dubových sudech po 25 dnů fermentace při kontrolované teplotě 20°C. Do lahví se plní po jemné filtraci bez čištění.

Ročník 2020

Rok 2020 začal mírnou a poměrně deštivou zimou. Výrazné ochlazení přišlo až v únoru, po kterém následoval velmi deštivý duben, který podpořil brzké rašení pupenů a silný růst vegetace. Kvetení přišlo ve třetím červnovém týdnu a bylo menší než obvykle kvůli suchému létu. Naštěstí během srpnového dozrávání se teploty snížily a zůstaly mírné během celého září až do října. Miguel Angel de Gregorio okomentoval ročník takto: “teplé dny a studené noci umožnili dosažení pozoruhodné fenolické zralosti nutné pro výborně vybalancovanou kyselinu. Sklizeň proběhla 23. září a výsledkem byly zdravé hrozny s velkým aromatickým potenciálem.

Vinař

Finca Nueva

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2024

Obsah alkoholu

13,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Finca Nueva Fermentado Barrica 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *