Collio Sauvignon 2022

358

U Sauvignonu v pojetí vinařství Skok je zásadní rovnováha mezi nosem, chutí a délkou. Musí si zachovat svou mírně aromatickou charakteristiku, ale nesmí být příliš výrazný nebo dokonce hrubý. Sauvignon Skok má velkorysé tělo, dobrou strukturu, silné, ale elegantní a rafinované aroma. Má intenzivní tóny bílé broskve, lehkou vůni kopřivy a listů rajčat s velmi zajímavým květinovým pozadím. Barva je slámově žlutá se zelenkavými odlesky. To vše dokresluje dobrá konzistence a téměř nasládlá nóta díky glycerinu, nikoli zbytkovým cukrům. Výsledné víno vás neomrzí po prvních třech doušcích a může být překvapením i pro ty, kdo běžně Sauvignon nemusí.

 

Snadno se páruje s jídlem, protože jeho výrazná, ale jemná chuť ho nepřebíjí. Hodí se velmi dobře k předkrmům, rybám a mořským plodům. Skvělý je i se štrúdlem.

Jen 1 skladem

Katalogové číslo: 55-SK-W02-2022 Kategorie:

Tenuta Skok

Tenuta Skok je rodinné vinařství založené bratry Skokovými v roce 1968. V jejich práci dnes pokračuje další generace a obhospodařuje celkem 18 ha rodinných pozemků. Pouze 10 ha je ale určeno pro pěstování vinné révy, na zbylých rostou převážně lesy, protože rodina ctí zásadu, že chce žít v souladu s přírodou, ne ji drancovat. Centrem vinařství je pak starobylá Villa Jasbinae z 15. století.

Vinař

Tenuta Skok

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Obsah alkoholu

12,98 % obj.

Zbytkový cukr

0,9 g/l

Obsah kyseliny

5,22 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Collio Sauvignon 2022“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *