Chianti Rufina “Grignano” 2015

353

(Hodnocení: 1)

Cuvée vyrobené z odrůd Sangiovese (80 %) a Canaiolo (10%). Zbylých 10% jsou hrozny dalších modrých odrůd autorizované Regione Toscana. Víno má jasně rubínovou barvu a svěží bouquet červeného bobulového ovoce. Celkově je dobře pitelné, se zralými tříslovinami a velmi dobrou strukturou. Tento ročník je také prvním “Grignanem” s bio certifikací.

Jen 4 skladem

Katalogové číslo: 51-GR-R11-2015 Kategorie:
JAK VYBRAT VÍNO Z CHIANTI? NÁKUPNÍ PRŮVODCE CHIANTI

Fattoria di Grignano

Fattoria di Grignano se může pochlubit opravdu dlouhou tradicí, víno se tady pěstovalo a vyrábělo už v 16. století, kdy toto panství darovala Kateřina Medicejská bankéři Enricu Gondimu. Nyní je ve vlastnictví rodiny Inghirami a díky stabilnímu finančnímu zázemí se vinařství může zaměřit na výrobu prvotřídních vín, modernizovat výrobu a vysadit a udržovat vinice produkující pouze ty nejlepší hrozny při minimální hustotě keřů na hektar. Vína z Grignana jsou charakteristická svojí elegancí, dobrou tříslovinou a komplexní vůní lesních plodů a koření. Od roku 2012 má většina vín certifikaci bio.

Vinař

Fattoria di Grignano

Odrůda

Cuvée (80 % Sangiovese , 10 % Canaiolo , 10 % další červené odrůdy)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Obsah alkoholu

13,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

1 recenze Chianti Rufina “Grignano” 2015

  1. VinoteriaCz

    Krásná rubínová barva, úzký meniskus, dobře vyvážená ovocnost, kyselina a tříslovina. Stále dobrý potenciál zrání. Víno se skvělým poměrem cena a kvalita.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *