Chianti Colli Senesi DOCG Campale 2017

369

Cuvée vyrobené z 90 % Sangiovese a 10 % Merlotu. Víno má rubínově červenou barvu a ovocné aroma s tóny malin a jahod. V ústech je příjemné, svěží, ovocné a lehce pitelná. Podmanivé, plné a měkké na patře, dobře se hodí k uzenému masu, sýrům, tradiční italské špaldová polévce, vepřovému pečenému s rozmarýnem nebo anglické hovězí pečení.

Skladem

Katalogové číslo: 51-CL-R11-2017 Kategorie:

Il Colombaio di Santachiara

Rodinné vinařství Il Colombaio di Santachiara, které se zaměřuje především na odrůdu Vernaccia di San Gimignano. Jejich Selvabianca a l’Albereta dostala dokonce ohodnocení Tre Bicchieri („tři skleničky“), které uděluje největší italský odborný magazín Gambero Rosso. Ostatní bílá i červená vína běžně dostávají další vysoké hodnocení „dvě skleničky“. Právě vysoká kvalita bílých i červených vín stojí za úspěchem tohoto vinařství.

Z jaké oblasti víno pochází

Oblast San Gimignano kolem stejnojmenného města v srdci Toskánska je známým vinařským regionem už od dob středověku. Dnes stejně jako v minulosti je hlavní pěstovanou odrůdou slavná Vernaccia di San Gimignano, prý nejlepší italské bílé víno. Specialitou regionu je velká proměnlivost jednotlivých faktorů (vystavení slunečnímu svitu, nadmořská výška, množství srážek a složení půdy) a jejich unikátní kombinace, které mají vliv na chuť výsledného vína. Pokaždé je tak akcentován jiný rys výsledného vína – ovocnost, pikantnost nebo mineralita.

Jak probíhá sklizeň a vinifikace

Hrozny jsou sklízeny v poslední třetině září (Merlot) a první třetině října (Sangiovese). Sklizeň probíhá striktně manuálně, hrozny jsou tříděné přímo na vinici a ty nejlepší pro toto víno putují rovnou do vinného sklepa. Vinifikace pak probíhá v nerezových tancích a zrání v betonových nádržích až do lahvování.

Populární nákupy

Vinař

Il Colombaio di Santachiara

Odrůda

Cuvée (Sangiovese, Merlot)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Obsah alkoholu

14,0 %

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Chianti Colli Senesi DOCG Campale 2017”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *