Bolgheri Rosso DOC 2017

729

Toto víno pochází z vinic, které Michele Satta vysadil před lety v rámci svého projektu “Bolgheri”. Jeho cílem bylo posílit středomořské charakteristiky tohoto území tak, aby výsledné červené víno mělo velký charakter, ale zároveň bylo svěží a elegantní. Vinice jsou kultivovány podle tradičních metod a s ohledem na přírodní rovnováhu. Během sklizně jsou manuálně vybírány jen perfektně zralé hrozny a fermentace probíhá bez přidání umělých kvasinek. Po 12 měsících v barikových sudech je víno lahvováno a poté ještě 6 měsíců uloženo do sklepa, než začne být prodáváno.

Skladem

Katalogové číslo: 51-ST-R01-2017 Kategorie:

Michelle Satta

Michele Satta je respektovaný vinař z Bolgheri, který se vypracoval z nuly na vinaře známého po celém světě. Stál u zrodu supertoskánských vín, dnes vyrábí 150 tisíc lahví vína ročně, převážně červeného. Sattovo víno Piastraia bylo poprvé vyrobeno v roce 1981 a je stejným pojmem jako další slavní supertoskánci Sassicaia, Tignanello a Ornellaia. Michele Satta má skvělá vína z mezinárodních odrůd, nicméně zůstává také milovníkem Sangiovese.

Supertoskánská vína

Termín supertoskánská vína (Super Tuscan) byl zavedený v sedmdesátých letech toskánskými vinaři, kteří nechtěli být svázaní pravidly pro výrobu Chianti. Většina supertoskánských vín dnes používá apelaci IGT Toscana, která dává při výrobě vína vinařům volnost a flexibilitu. Většinou se používají pro výrobu kupáží mezinárodní modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, ale také lokální Sangiovese. Typickým znakem supertoskánských je naopak téměř bez výjimky jejich vysoká cena. Více si o nich můžete přečíst v článku o supertoskánských vínech.

Populární nákupy

Vinař

Michele Satta

Odrůda

Cuvée
(30 % Sangiovese, 30 % Cabernet Sauvignon, 20 % Merlot, 10 % Syrah, 10 % Teroldego)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Obsah alkoholu

13,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bolgheri Rosso DOC 2017“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *