Bockstein GG Riesling 2021

979

Víno pocházející ze slavné vinice Bockstein poblíž obce Ockfen – jde o strmou, jižně orientovanou vinici s půdou tvořenou tvrdou štěrkovitou břidlicí s velmi jemným, práškovým povrchem. To vínům z Bocksteinu dává velkou dávku minerality. Posledním kamínkem ve skládačce je pak hustý lesní porost na vrcholu vinice, který zadržuje vodu a ochraňuje vinice před suchem i v těch nejparnějších a nejsušších létech.

U výsledného vína je pak díky vibrující paletě ovocných a květinových tónů téměř nemožné neponořit se okamžitě do ohromujícího letního aroma lučních květin, čerstvých bylinek a orosené trávy. Zralý, šťavnatý citron a růžový grapefruit se potkává s příjemnou kyselostí a jemnou, strukturovanou mineralitou v závěru. Komplexní a už nyní nádherně expresivní víno, navzdory své mladosti. Díky své sofistikovanosti je ideálním společníkem k pikantním jídlům od pasty až po křupavou kachnu nebo pečené vepřové.

Skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W23-2021 Kategorie:
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Odrůda Riesling

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

, ,

Ročník

Archivace až do

2042

Obsah alkoholu

12,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bockstein GG Riesling 2021“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *