Bianco Pe-Ar 2017

605

Cuvée z odrůd Chardonnay, Pinot Grigio a malé části Sauvignonu. Část hroznů Chardonnay se nechá přezrát a poté se převede do barrikových sudů, aby získala zaoblený nádech vanilky. Bianco PeAr je přesným vyjádřením, jak ve vinařství Skok chtějí nechat víno zrát v barikových sudech. Dřevo je prakticky nepostřehnutelné, zatímco víno získává nótu vanilky ve vůni a velkou kulatost v ústech. Můžete vnímat tóny různých odrůd i té části Chardonnay, která se nechala na révě přezrát až do zaschnutí. Bianco PeAr věnované zakladatelům vinařství, bratrům Giuseppemu „Pepi“ a Armandovi.

 

Zlatá barva s jasně zelenými intarziemi. Tóny jablka fuji, květového medu, sladkého tabáku, limetky, švestky a jasmínu se závanem aromatických bylin. Na patře chutné, nabízí svěží balzámovou perzistenci, uvolňuje uspokojivou symetrii a uzavírá se citrusovými tóny. Párování s jídlem může přinést mnohá překvapení. Ve vinařství ho často charakterizují jako červené víno převlečené za bílé. Silné tělo, parzistence a závěrečná kulatost umožňují pití k pokrmům z bílého i červeného masa. Jeho silný charakter umocní mnoho výrazných prvních chodů. Výborné k tresce se smaženými artyčoky a polentou, plněné chobotnici, glazovanému telecímu řízku a ratatouille. Pokud chcete opravdu přimět své chuťové buňky ke kotrmelcům, podávejte ho se špagetami carbonara.

Jen 4 skladem

Katalogové číslo: 55-SK-W11-2017 Kategorie:

Tenuta Skok

Tenuta Skok je rodinné vinařství založené bratry Skokovými v roce 1968. V jejich práci dnes pokračuje další generace a obhospodařuje celkem 18 ha rodinných pozemků. Pouze 10 ha je ale určeno pro pěstování vinné révy, na zbylých rostou převážně lesy, protože rodina ctí zásadu, že chce žít v souladu s přírodou, ne ji drancovat. Centrem vinařství je pak starobylá Villa Jasbinae z 15. století.

Vinař

Tenuta Skok

Odrůda

Cuvée (Chardonnay, Pinot Grigio, Sauvignon)

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Obsah alkoholu

14,34 % obj.

Zbytkový cukr

2,04 g/l

Obsah kyseliny

4,81 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bianco Pe-Ar 2017“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *