Áster Crianza 2020

576

Sytě karmínová barva s granátovým meniskem, čistá a jasná. Vůně bobulového ovoce, hlavně černého rybízu a ostružin se sladkým kořením, jemnými bylinkami a lékořicí v pozadí. Výrazné na patře, ovocné tóny jsou uhlazené s náznaky koření. Závěr je vyvážený a strukturovaný, s příjemnou kyselinkou a pro region charakteristickými minerálními tóny. Doporučuje se k předkrmům, zelenině, rýžovým pokrmům, drůbeži í pernaté zvěřině, dušeným rybám a zralým sýrům. Skvělé je k pečenému jehněčímu.

 

Nezávislé hodnocení
James Suckling – 93/100
Guía Peñin – 92/100

Skladem

Katalogové číslo: 71-AS-R10-2020 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol

Áster

Vinařství založené v roce 1990 s moderním sklepem postaveným v roce 2002, ve kterém se rozhodli vyrábět pouze 2 skvělá vína – Áster Crianza a Áster Finca El Otero.

Vinice a ročník

100% Tinta del País z vinic Fuentecojo, Otero, Joven a La Cueva, které obklopují vinařství Áster v Anguix v Burgosu. Jsou vysazené na hlinitých půdách bohatých na naplaveniny, v nadmořské výšce téměř 780 metrů. Mírné počasí vedlo k brzkému rašení pupenů. Začátek léta byl chladný a vlhký, což regulovalo výnosy révy a snižovalo produkci. V říjnu napomohly chladné a suché podmínky s výraznými teplotními výkyvy mezi dnem a nocí, aby hrozny pomalu a plynule dozrávaly a ročník byl oficiálně klasifikován jako vynikající.

Jak probíhá vinifikace

Sklizeň začala 3. října a maximálně se využilo chladných rán. Byly vybrány a ručně sklízeny ty nejkvalitnější, dokonale vyzrálé hrozny, které byly dopraveny v 20kilových boxech do vinařství. Po šetrném odstopkování a rozdrcení prošly hrozny alkoholovou fermentací při teplotě pod 28⁰ C. Po 18 dnech kvašení a maceraci víno prošlo jablečno-mléčnou fermentací v sudech z francouzského dubu s týdenním promícháváním kalů po dobu dvou měsíců. Víno poté zrálo 16 měsíců ve francouzských dubových sudech (75 % nových). Víno bylo třikrát “rekováno” použitím tradiční metody ze sudu do sudu a lahvováno v červenci 2022.

Vinař

Áster

Hodnocení

James Suckling – 93/100
Guía Peñin – 92/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Ročník

Archivace až do

2027

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Zbytkový cukr

1,4 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Áster Crianza 2020“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *