Allende Blanco 2018

690

Cuvée postavené na odrůdě Viura s trouchou Malvasie. Zlatavě žlutá barva, absolutní čirost. Elegatní a jemný nos s citrusovými tóny (grapefruit), peckovitým ovocem (broskve, ryngle) a balzamikovými nótami. Sametový pocit v ústech s velkou lehkostí a enormní perzistencí.

Skladem

Katalogové číslo: 71-FA-W01-2018 Kategorie:

Finca Nueva

Finca Allende je především oceňována znalci investičních vín. Vinařství vede známý španělský vinař Miguel Angel de Gregorio, který vychází ze stylu vín z Bordeaux, nicméně nechává v nich projevit typický terroir oblasti Rioja. Jako jeden z mála místních vinařů dokáže vyrobit i špičkové bílé víno.

Vinifikace

Hrozny jsou jemně lisované na vertikálním lisu. Následujících 48 hodin se nechá volně vytékat z hroznů šťáva a poté probíhá v nových dubových sudech po 28 dnů fermentace při kontrolované teplotě 20°C. Víno dále zraje 14 měsíců ve francouzských dubových sudech, prvních 7 měsíců s kalem a mícháním dvakrát do týdne. Dalších 7 měsíců už víno zraje bez kalů a s pravidelným rackováním. Do lahví se plní po jemné filtraci bez čištění.

Ročník 2018

Mírný a celkem deštivý podzim. Studená zima s bohatstvím sněhových srážek v únoru a silnými dešti v dubnu. Rašení pupenů trochu opožděné, ve třetím dubnovém týdnu, následované velkým vegetačním růstem. Kvetení na konci června bylo menší než obvykle, následované výjimečně deštivým a teplým červencem. Hrozny začaly dozrávat na konci srpna. Dostatečné srážky v září a říjnové studené noci zajistily správnou fenolickou a aromatickou zralost. Sklízet se začalo 15. října a hrozny byly v téměř dokonalé kondici.

Vinař

Finca Allende

Odrůda

Cuvée (Viura 95 %, Malvasia 5 %)

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Archivace až do

2030

Obsah alkoholu

13,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Allende Blanco 2018“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *