Wehlener Sonnenuhr Riesling Kabinett 2014

540

Wehlen Sonnenuhr je jedním z nejznámějších vinohradů odrůdy riesling na světě. Kamenná, středně jemná, šedá břidlice dává ryzlinku jemnou a svěží kyselinu, která dokonale vyvažuje typické broskvové aroma. Tento riesling vyniká výjimečnou mineralitou a paletou vůní od zralé hrušky po bílé květy až k trošce medu. V závěru plné a osvěžující.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 89 bodů
Robert Parker's Wine Advocate – 88 bodů
Jancis Robinson – 16 bodů

Jen 4 skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

89 bodů (Mosel Fine Wines, Jean Fisch)
88 bodů (Robert Parker's Wine Advocate)
16 bodů (Jancis Robinson)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

9 %

Zbytkový cukr

36,6 g/l

Obsah kyseliny

8,1 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Wehlener Sonnenuhr Riesling Kabinett 2014”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *