Sommerpalais Riesling 2018

302

Sommerpalais Riesling je svěží a rozpustilé letní cuvée. Ročník 2018 je typický ovocným aroma jablek, citrusů a broskví a decentní kyselinou. Jemná mineralita a decentní břidlicové tóny garantují svěžest a velké potěšení z pití! Chutná dobře s chřestem, jemnými a lehkými saláty, libovým grilovaným masem, rybami a sushi. Skvělé je také „sólo“ a úžasně se hodí jako pití na letní party.

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W15-2018 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
POTŘEBUJETE PORADIT? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA VÁM POMŮŽE RYCHLE VYBRAT VÍNO
PODOBNÁ VÍNA: RIESLINGY Z MOSELY

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Populární nákupy

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

11,0 %

Zbytkový cukr

11,5 g/l

Obsah kyseliny

7,0 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Sommerpalais Riesling 2018”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *