San Gimignano Rosso DOC Riserva Colombaio 2015

822

Rubínově červená barva s granátovými odstíny. Aroma je pikantní s tóny zralého ovoce. V ústech je poddajné, měkké a nádherně perzistentní. Při párování s jídlem si toto víno říká o kombinace s dušenou zvěřinou nebo s telecím dušeným na víně. Skvěle si rozumí také se slavným Bistecca alla Fiorentina.

Skladem

Katalogové číslo: 51-CL-R31-2015 Kategorie:

Il Colombaio di Santachiara

Rodinné vinařství Il Colombaio di Santachiara se zaměřuje především na odrůdu Vernaccia di San Gimignano. Jejich Selvabianca a l’Albereta dostala dokonce ohodnocení Tre Bicchieri (“tři skleničky”), které uděluje největší italský odborný magazín Gambero Rosso. I ostatní bílá i červená vína běžně dostávají vysoká hodnocení “dvě skleničky” a právě vysoká kvalita bílých i červených vín stojí za úspěchem tohoto vinařství.

San Gimignano

Oblast San Gimignano kolem stejnojmenného města v srdci Toskánska je známým vinařským regionem už od dob středověku. Dnes stejně jako v minulosti je hlavní pěstovanou odrůdou slavná Vernaccia di San Gimignano, prý nejlepší italské bílé víno. Specialitou regionu je velká proměnlivost jednotlivých faktorů (vystavení slunečnímu svitu, nadmořská výška, množství srážek a složení půdy) a jejich unikátní kombinace, které mají vliv na chuť výsledného vína. Pokaždé je tak akcentován jiný rys výsledného vína – ovocnost, pikantnost nebo mineralita.

Jak probíhá sklizeň a vinifikace

Ruční sklizeň hroznů probíhá na začátku až v půli října. Fermentace v cementových kadech a 15denní macerace se slupkami. Poté víno zráje 24 měsíců v sudech a dalších 8 měsíců v lahvích.

Vinař

Il Colombaio di Santachiara

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Přívlastek

Ročník

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „San Gimignano Rosso DOC Riserva Colombaio 2015“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *