San Gimignano Rosso DOC Riserva Colombaio 2015

754

Rubínově červená barva s granátovými odstíny. Aroma je pikantní s tóny zralého ovoce. V ústech je poddajné, měkké a nádherně perzistentní. Při párování s jídlem si toto víno říká o kombinace s dušenou zvěřinou nebo s telecím dušeným na víně. Skvěle si rozumí také se slavným Bistecca alla Fiorentina.

Skladem

Il Colombaio di Santachiara

Rodinné vinařství Il Colombaio di Santachiara, které se zaměřuje především na odrůdu Vernaccia di San Gimignano. Jejich Selvabianca a l’Albereta dostala dokonce ohodnocení Tre Bicchieri („tři skleničky“), které uděluje největší italský odborný magazín Gambero Rosso. Ostatní bílá i červená vína běžně dostávají další vysoké hodnocení „dvě skleničky“. Právě vysoká kvalita bílých i červených vín stojí za úspěchem tohoto vinařství.

Z jaké oblasti víno pochází

Oblast San Gimignano kolem stejnojmenného města v srdci Toskánska je známým vinařským regionem už od dob středověku. Dnes stejně jako v minulosti je hlavní pěstovanou odrůdou slavná Vernaccia di San Gimignano, prý nejlepší italské bílé víno. Specialitou regionu je velká proměnlivost jednotlivých faktorů (vystavení slunečnímu svitu, nadmořská výška, množství srážek a složení půdy) a jejich unikátní kombinace, které mají vliv na chuť výsledného vína. Pokaždé je tak akcentován jiný rys výsledného vína – ovocnost, pikantnost nebo mineralita.

Jak probíhá sklizeň a vinifikace

Ruční sklizeň hroznů probíhá na začátku až v půli října. Fermentace v cementových kadech a 15denní macerace se slupkami. Poté víno zráje 24 měsíců v sudech a dalších 8 měsíců v lahvích.

Vinař

Il Colombaio di Santachiara

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Přívlastek

Ročník

Obsah alkoholu

14,5 %

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “San Gimignano Rosso DOC Riserva Colombaio 2015”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *