Saar Riesling 2018

321

Saar Riesling pochází z Wiltingenu, kde mají vinice podloží tvořené červenou břidlicí, která se mísí s říčními sedimenty jako je písek, štěrk a jíl. Jako žádné jiné víno dokáže zachytit všechny přednosti této oblasti a má až mimořádně vysokou kvalitu, kterou bychom normálně nečekali u “obyčejného” VDP.Gutswein. Květinové aroma s kouřovým nádechem a náznaky pazourku – také označované Nikem Weisem jako „vůně bouřky“ (“Gewittergeruch”) – připomíná vinice nebo louky po bouřce. Chuť je pak spojena lehkou ovocnou sladkostí, příjemnou kyselinkou a minerální slaností, které jsou v dokonalé rovnováze. Saar Riesling je osvěžující, zároveň plný síly a elegance. Jeho chuť krásně doplňuje asijská, kořenitá nebo exotická jídla, například kari.

Skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W04-2018 Kategorie:
POTŘEBUJETE PORADIT? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA VÁM POMŮŽE RYCHLE VYBRAT VÍNO
PODOBNÁ VÍNA: RIESLINGY Z MOSELY

Nik Weis St. Urbans-Hof

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Hodnocení

TOP 100 the most exciting wines of 2018 – #44

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Obsah alkoholu

11,5 %

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Saar Riesling 2018”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *