MAJORAT Riesling Sekt Brut 2015

462

Klasický sekt z Mosely – v nose ovocný, na jazyce nádherně suchý. V buketu aroma zralých hroznů, broskví a rynglí, v ústech expresivní, výrazný a úžasně osvěžující s jemným perlením.

Jméno sektu je odvozenu od titulu „Majorat“. který používal hrabě Kesselstatt při zastupování ústřední státní správy, ale především znamená první přede všemi. Císařský Reichsgraf von Kesselstatt označoval své sekty již počátkem 19. století jako „Majoratsabfüllung“.

Skladem

Kategorie:

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Ročník

Obsah alkoholu

12,5 %

Zbytkový cukr

10,1 g/l

Obsah kyseliny

6,4 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “MAJORAT Riesling Sekt Brut 2015”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *