Goldtröpfchen Riesling Auslese 2017 (375 ml)

610

Lahodná souhra tropického ovoce a bohaté, plné chuti a vůně. Štavnaté, dlouho doznívající ovoce se potkává se sametovou texturou a slanou pikantností břidlice. Pití Goldtröpfchen Auslese 2017 je úžasným potěšením už dnes, ale svůj úžasný potenciál bude dál rozvíjet v následujících letech. Skvěle se hodí k jídlům jako jsou Crêpes Suzette, klasický jablečný štrúdl s rozinkami naloženými v rumu anebo 36 měsíců uzrálý sýr Comté.

Jen 3 skladem

Katalogové číslo: 31-UH-W61-2017-03 Kategorie:

Od jakého vinaře je toto víno?

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také “krále vín a víno králů”. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Obsah alkoholu

8,0 % obj.

Objem

0,375 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Goldtröpfchen Riesling Auslese 2017 (375 ml)”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *