Collio Zabura-Friulano 2022

404

Toto víno dostalo jméno po vinici, na které rostou hrozny, ze kterých se vyrábí. Jde o mimořádné víno a díky maximální možné péči je jeho výsledná struktura podobná červenému vínu. Má jasnou slámově žlutou barvu se zelenými odlesky, ve vůni množství typických tónů jako jsou lipové květy, bílá broskev a cedr, s teplými tóny letní posekané louky. Při doušku se otevře minerálními tóny, pak nastoupí lehké tropické ovoce a pomalejší, ale zřetelně patrné sladké tóny mandlí. Značná perzistence a krásná symbióza mezi intenzitou a vyvážeností, díky níž je každý doušek uspokojivější.

 

S jídlem Zabura umožňuje ty nejvýraznější kombinace, je výrazná a hodí se k prvním chodům i k masu – špaldový a makrelový salát se zeleninou, zelené těstoviny s máslem a šalvějí, lososové ravioly s cherry rajčaty a mátou. Pokud chcete experimentovat, vzrušující je kombinace se špagetami s česnekem, olejem a čerstvým chilli.

Jen 1 skladem

Katalogové číslo: 55-SK-W04-2022 Kategorie:

Tenuta Skok

Tenuta Skok je rodinné vinařství založené bratry Skokovými v roce 1968. V jejich práci dnes pokračuje další generace a obhospodařuje celkem 18 ha rodinných pozemků. Pouze 10 ha je ale určeno pro pěstování vinné révy, na zbylých rostou převážně lesy, protože rodina ctí zásadu, že chce žít v souladu s přírodou, ne ji drancovat. Centrem vinařství je pak starobylá Villa Jasbinae z 15. století.

Vinař

Tenuta Skok

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Obsah alkoholu

13,91 % obj.

Zbytkový cukr

0,7 g/l

Obsah kyseliny

4,98 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Collio Zabura-Friulano 2022“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *