Bockstein Riesling Auslese 2017 (375 ml)

630

Pro toto Auslese byly vybrány pouze ty nejzralejší a nejlepší hrozny. Výsledné víno je plné, komplexní a mnohovrstevnaté s výjimečným archivačním potenciálem několika dekád. Má expresivní ovocitost a s extrémní perzistenci typickou pro vína z oblasti Saar a květinové, citrusové a pikantní tóny, kterými se zase vyznačují vína z vinice Bockstein.

Jen 1 skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Vinařství St. Urbans-Hof je jedno z nejznámějších v oblasti Mosel-Saar-Ruwer, založil ho v roce 1947 Nikolaus Weis a nyní ho vede jeho vnuk Nik Weis. St. Urbans-Hof je známé díky legendárním vinohradům v údolí Mosely a Sáry – především Ockfener Bockstein a Piesporter Goldtröpfchen.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Nik Weis St. Urbans-Hof

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Obsah alkoholu

8,5 %

Objem

0,375 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Bockstein Riesling Auslese 2017 (375 ml)”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *