Rosso “Salicaria” IGT Toscana 2006

710

Cuvée vyrobené z odrůd Merlot a Petit Verdot. Intenzivní rubínová barva s fialovými odlesky. Vůně je jemná a elegantní, ucítíte tóny bobulového ovoce, především ostružin, borůvek a rybízu. Ty se mísí s kořenitými tóny kakaa a kávy, které jsou výsledkem zrání v barikových sudech. Chuť je strukturovaná a komplexní s bohatými, jemnými tříslovinami a velmi dlouhým závěrem.

Jen 1 skladem

Katalogové číslo: 51-GR-R22-2006 Kategorie:
JAK VYBRAT VÍNO Z CHIANTI? NÁKUPNÍ PRŮVODCE CHIANTI

Fattoria di Grignano

Fattoria di Grignano se může pochlubit opravdu dlouhou tradicí, víno se tady pěstovalo a vyrábělo už v 16. století, kdy toto panství darovala Kateřina Medicejská bankéři Enricu Gondimu. Nyní je ve vlastnictví rodiny Inghirami a díky stabilnímu finančnímu zázemí se vinařství může zaměřit na výrobu prvotřídních vín, modernizovat výrobu a vysadit a udržovat vinice produkující pouze ty nejlepší hrozny při minimální hustotě keřů na hektar. Vína z Grignana jsou charakteristická svojí elegancí, dobrou tříslovinou a komplexní vůní lesních plodů a koření. Od roku 2012 má většina vín certifikaci bio.

Supertoskánská vína

Termín supertoskánská vína (Super Tuscan) byl zavedený v sedmdesátých letech toskánskými vinaři, kteří nechtěli být svázaní pravidly pro výrobu Chianti. Většina supertoskánských vín dnes používá apelaci IGT Toscana, která dává při výrobě vína vinařům volnost a flexibilitu. Většinou se používají pro výrobu kupáží mezinárodní modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, ale také lokální Sangiovese. Typickým znakem supertoskánských je naopak téměř bez výjimky jejich vysoká cena. Více si o nich můžete přečíst v článku o supertoskánských vínech.

Vinař

Fattoria di Grignano

Odrůda

Cuvée (90 % Merlot, 10 % Petit Verdot)

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Obsah alkoholu

14,0 % obj.

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Rosso “Salicaria” IGT Toscana 2006“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *