Ried Klaus Grüner Veltliner 2019

363

Víno z jedné z nejznámějších vinic ve Wachau – vinice Klaus ve Weissenkirchenu. Má světlou žluto-zelenou barvu a aroma čerstvých žlutých jablek s náznakem pomerančové kůry a sladkých hrušek. Delší závěr, minerální a šťavnaté, elegantní a všestranný společník k vínu.

Skladem

Katalogové číslo: 22-SZ-W04-2019 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
POTŘEBUJETE PORADIT? NÁKUPNÍ PRŮVODCE VÍNA Z WACHAU VÁM POMŮŽE RYCHLE VYBRAT VÍNO
PODOBNÁ VÍNA: FEDERSPIELY Z WACHAU

Vinice

Pichl Point označuje náhorní plošinu nedaleko Jochingu s hlubokými, většinou sprašovými vrstvami. Vína jsou výrazná a silná. Zvláště Grüner Veltliner zde vychází dobře. Někdy se používají alternativní názvy Pichlpoint nebo Pichel Point.

Weingut Schmelz

Vinařství Weingut Schmelz je již více než 150 let provozováno jako rodinný podnik. Dnes patří podle Falstaffu mezi desítku nejlépe hodnocených vinařů v oblasti Wachau. Svá vína vyrábějí Schmelzovi z těch nejlepších vinic v oblasti Wachau – Pichl Point, Steinwand, Steinriegl, Ried Klaus, Dürnsteiner Freiheit, Postaller a  Steinertal. Přečtěte si víc o Weingut Schmelz.

Z jaké oblasti víno pochází

Wachau má v rámci rakouského vinařství mimořádné postavení. Jde o jasně definovanou oblast údolí Dunaje mezi Melkem a Krems an der Donau, jehož délka je pouhých 33 kilometrů. Malá rozloha společně s velkým důrazem na kvalitu (ne na kvantitu) znamenají, že zdejší produkce je relativně omezená a zdejší vína jsou opravdu výjimečná. Některé ročníky jsou dokonce už krátce po zahájení prodeje beznadějně vyprodané. Přečtěte si víc o oblasti Wachau.

Populární nákupy

Vinař

Weingut Schmelz

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

13,0 %

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Ried Klaus Grüner Veltliner 2019”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *