Áster Crianza 2016

597

Středně intenzivní, granátově červená barva s tmavým třešňovým okrajem. Čistá a jasná. Vůně připomíná trávu a různé byliny společně s tmavým ovocem (ostružiny, červený rybíz, švestky) na kořenitém pozadí s tóny cedru, lékořice, černého pepře a muškátového oříšku. Do úst vnáší rovnováhu a eleganci, ukazuje sílu a strukturu typickou pro vína z Ribera del Duero se svěžím patrem a výrazným, přesto přátelským závěrem. Jedná se tak o skvělou interpretaci podmínek na vinici. Dochuť je dlouhá a lahodná. Áster Crianza 2016 se hodí ke předkrmům, zeleninovým a rýžovým pokrmům, domácí i divoké drůbeži a rybám. Dobře si rozumí také s krémovými sýry a pečeným jehněčím.

Skladem

Katalogové číslo: 71-AS-R10-2016 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol

Áster

Vinařství založené v roce 1990 s moderním sklepem postaveným v roce 2002, ve kterém se rozhodli vyrábět pouze 2 vína – Áster Crianza a Áster Finca El Otero.

Vinice a ročník

100% Tinta del País z vinic Fuentecojo, Otero joven a La Cueva, které obklopují vinařství Áster v Anguix v Burgosu. Jsou vysazené na hlinitých půdách bohatých na naplaveniny, v nadmořské výšce téměř 780 metrů. Po sušší zimě chladnější jarní teploty zpomalily rašní pupenů. Horké léto je optimálně vyvážilo. Poslední dny zrání byly typické teplými dny s chladnými nocemi, což poskytlo vínu výjimečná strukturu a plnost. Tento ročník byl oficiálně hodnocený jako velmi dobrý a splňující všechny požadavky.

Sklizeň a vinifikace

Ruční sklizeň probíhala od 15. října do malých 20kg boxů. První výběr byl proveden na vinici a sbírali se pouze dokonale zralé hrozny v top stavu. Ve vinařství se pak provedl druhý výběr u třídicího stolu a odstraňovali se nevhodné hrozny. Po jemném odstopkování a drcení, byly hrozny umístěny do tanků, kde prošly alkoholovým kvašením při teplotě nižší než 28 ° C. Po 16 dnech kvašení a macerace, víno prošlo ještě jablečno-mléčným kvašením ve francouzských dubových sudech, s pravidelnou týdenní batonáží. Zrálo 22 měsíců v nových sudech z francouzského dubu (70%) a zbytek v použitých francouzských dubových sudech. Lahvovalo se v únoru 2019.

Vinař

Áster

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kategorie podle zbytkového cukru

Ročník

Archivace až do

2023

Obsah alkoholu

14,5 % obj.

Obsah kyseliny

5,30 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Áster Crianza 2016“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *