‚Alte Reben‘ Riesling Trocken 2015

548

3.00 out of 5 based on 1 customer rating
(Hodnocení: 1)

„Alte Reben“ je aromatická bomba! Základem pro „Alte Reben“ jsou pouze vinice s minimálním stářím 25 let. Více než sedm metrů hluboké zakořenění dává vínu intenzivní a snové aroma. Víno se doporučuje před pitím nechat alespoň hodinu vydýchat. K „Alte Reben“ se hodí gratinovaná zelenina, grilované ryby, brambory s rozmarýnem, dušené telecí, hovězí nebo drůbeží s mírnými omáčkami, masové paštiky, korýši s bohatou omáčkou.

Jen 2 skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12%

Zbytkový cukr

8,7 g/l

Obsah kyseliny

6,9 g/l

Objem

0,75 l

1 recenze ‚Alte Reben‘ Riesling Trocken 2015

 1. Petr Číža

  Umírněná kyselina, intenzivní ovocná vůně
  Krásně čiré víno
  Dobře balancovaná chuť
  Kratší závěr

  Celkově velmi dobré suché víno s mírnou ovocnou chutí zeleného jablka, pitelné

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *