Scharzhofberger Riesling Kabinett Feinherb 2019

626

Tento kabinet ukazuje svůj původ „par excellence“! V nose svůdné tóny bílých květů, minerální vůně pazourku společně s nádechem hlohu. Na patře černý rybíz se slanou mineralitou vyzařující eleganci a živost, dlouhý závěr. Hodí se k lehkým salátům s ovocnými omáčkami (citrónová tráva, limetka, granátové jablko), asijským jídlům, paštikám, uzenému pstruhovi, různým předkrmům, špízům z krevet a dušeným rybám.

Nezávislé hodnocení
Falstaff – 90/100
Mosel Fine Wines – 90/100

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W54-2019 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
JAK VYBRAT MOSELSKÉ VÍNO? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu. Navíc má vinařství Reichsgraf von Kesselstat jedno nezpochybnitelné prvenství – patří mu nejvíce klasifikovaných vinic v oblasti Mosel-Saar-Ruwer.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

Mosel Fine Wines – 90/100
Falstaff – 90/100

Odrůda

Země původu

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

10,5 % obj.

Zbytkový cukr

26,6 g/l

Obsah kyseliny

7,5 g/l

Objem

0,75 l

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Scharzhofberger Riesling Kabinett Feinherb 2019“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *