Německá vinařství

Německo představuje významného producenta vín. Objemem vyrobených vín je v Evropě hned za trojicí vinařských velmocí – Francií, Španělskem a Itálií. Jenom pro představu, V Německu se vyrobí patnáctkrát více vína než v Česku.

Jednoznačně nejpopulárnější pěstovanou odrůdou je Riesling (Ryzlink rýnský) díky němuž jsou německá vína považována za jedna z nejkvalitnějších na světě. Tomu často odpovídá i cena, oblíbený je i díky velmi dobré archivovatelnosti. Za svoji kvalitu vděčí vyváženému poměru cukru a kyselinky. Když se k tomu přidá výrazná mineralita pocházející z kamenitého podloží strmých svahů, vychází z toho plné, šťavnaté víno, které nemá ve světě obdoby.

Ve výběru jsou zatím tři reprezentanti z Mosely. Vinařství Reichsgraf von Kesselstatt je jedno z nejznámějších v této oblasti. Sídlí v údolí Ruwer, ale těží z vinic v celém údolí Mosely. Vína z nabídky tohoto výrobce jsou příležitostí ochutnat nejlepší světové ryzlinky.

Druhým reprezentantem vyšší kvalitativní úrovně (a pochopitelně i ceny) je Nik Weis St. Urbans-Hof sídlící v Leiwenu. I toto vinařství vyrábí víno z legendárním vinic Mosely. Stejně jako u Kesselstattu jsou v nabídce vysoce kvalitní bílá vína vhodná k dlouhé archivaci.

V oblasti Mosela působí stovky vinařů, jako ukázka výborné kvality za dobrou cenu je v nabídce vinař Herbert Steffes. Sídlí ve Waldrachu, který je považován za jednu z nejlepších lokalit pro pěstování hroznů v údolí Ruwer. V jeho nabídce jsou většinou převážně bílé ryzlinky. Vína z nabídky Herbert Steffes jsou skvěle pitelná a představují velmi dobrou volbu k poznávání moselských vín.

Košík

Top