Weingut Sigl

Vinařství Sigl má nádhernou polohu nad Dunajem. Nachází se nad obcí Rossatz a je z něj krásný výhled na údolí řeky od Dürnsteinu až ke Kremsu. Zvláště pohled na protilehlý Dürnstein s krásným barokním kostelem stojí za to. Pouhá poloha vinice ale ještě netvoří ta nejlepší vína. Ta vznikají podle Heinze a Adrienne Siglových především díky kreativitě a citu pro věc v kombinaci s důkladným vzděláním a moderními vinařskými technologie.

Jejich vinařství má celkovou rozlohu 6,5 ha a většina vín pochází z vinic v lokalitách Steiger, Frauenweingarten a Kirnberg. Hlavní pěstovanou odrůdou je vedle těch klasických – Grüner Veltliner a Riesling – také Zweigelt.

Typický charakter vín od Siglů tvoří nejen specifické klima Wachau, ale také správný odhad doby sklizně, šetrné zpracování a práce na vinici, při které se upřednostňuje kvalita před kvantitou a předvídavost do budoucnosti před okamžitým prospěchem.

Žádný rok není stejný, proto je opravdovou výzvou udržet stálou kvalitu vína napříč různými ročníky. Zároveň je to ale skvělá příležitost, jak se pokoušet neustále vylepšovat charakteristické znaky jednotlivých odrůd.

http://weingut-sigl.at

Weingut Sigl

Košík

Top