Weingut Siegl

Vinařství Siegl je jedno z nejstarších v Breitenbrunnu. Kombinuje rodinnou tradici a osvědčené postupy s moderním přístupem a znalostmi. U Neziderského jezera tak vznikají kvalitní vína, která milují zákazníci v celém Rakousku.

Rodina Sieglů má za sebou dlouhou vinařskou tradici – v roce 2018 oslaví sto let od založení rodinného podniku. Hospodaří na 11 ha vinic ve známé oblasti Neusiedlersee Hügelland a jejich vína jsou zárukou kvality. Ve svém vinném sklepě totiž dávají důraz především na pečlivé a jemné zpracování hroznů za použití jak osvědčených tak i moderních technologií. Že si Sieglovi váží tradic a přitom se nebojí zkoušet nové věci je vidět i na designu jejich láhví, které zaujmou moderním minimalistickým designem.

Jejich sortiment tvoří červená i bílá vína – za červené jmenujme například Zweigeltrebe, St. Laurent (Svatovavřinecké), Syrah nebo Cuvée, z bílých nabízí hlavně Vlašský ryzlink (Welschriesling) a Pinot blanc (Rulandské bílé, v Rakousku Weißburgunder). Z nabídky stojí za zmínku také vína s přívlastkem (Prädikatsweine) – například Bouvier Beerenauslese nebo unikátní ledové víno Sämling 88.

www.sieglweine.at

Vinařství Siegl v Breitenbrunnu

Košík

Top