Vinařství Fojtík

Vinařství Fojtík v Čejkovicích navazuje na rodinnou tradici, kterou dál úspěšně rozvíjí současný majitel. Nabízí 18 odrůdových vín, která jsou oceňována milovníky dobrého vína i odbornými degustátory.

Například na Vinum Juvenale 2005 bylo oceněné  Veltlinské zelené, pozdní sběr a také Cabernet Moravia, pozdní sběr. Na Vinných trzích Čejkovice 2005 zvítězil v kategorii bílých vín Tramín, výběr z hroznů.

V Čejkovicích zpracovávají jak bílé, tak červené hrozny z 1,5 ha vlastních vinic, které kvůli velké poptávce doplňují i hrozny od dalších, pečlivě vybraných pěstitelů.

Při sklizni se klade velký důraz na kvalitu hroznů a jejich vysokou cukernatost, při zpracování hroznů zase na využití moderních technologií (šetrné odstopkování, využití pneumatického lisu, nerezových nádrží na víno s regulací chlazením a ohřevem vinného moštu). Díky moderní technologii řízeného kvašení a biologického odbourávání jablečné kyseliny se zvyšuje kvalita vína. Výsledkem jsou aromatická a zároveň harmonická vína.

Hlavní část produkce tvoří vína přívlastková, ale od Vinařství Fojtík můžete ochutnat také vína slámová, ledová a barikovaná. Vína z Čejkovic jsou typická jiskrnou barvou a líbivými ovocnými a květinovými vůněmi, svěží kyselinou a harmonickou vyvážeností.

www.vinofojtik.cz

Vinný sklep ve vinařství Fojtík

Košík

Top