Schloss Marienlay Riesling Kabinett 2016

327

Schloss Marienlay je cuveé vinařství Reichsgraf von Kesselstatt kombinující ryzlinky z vinic všech tří oblastí – Mosely, Saaru i Ruweru. V nose je cítit mineralita společně s tóny ještě nezralého manga a banánů a dozrálých jablek a mirabelek. Také trocha křemene a vlhké břidlice. V chuti je tento riesling plný, s dobře vyváženou, silnou kyselinou a rezonující, vyladěnou mineralitou. Hodí se k sushi a sashimi, paštikám, smaženým rybám, vařenému hovězímu (Tafelspitz) nebo vídeňskému řízku.

Jen 1 skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

10,5 %

Zbytkový cukr

17,8 g/l

Obsah kyseliny

5,9 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Schloss Marienlay Riesling Kabinett 2016”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *