Schloss Marienlay Riesling Kabinett 2015

347

3.00 out of 5 based on 1 customer rating
(Hodnocení: 1)

Schloss Marienlay je jediné cuveé vinařství Reichsgraf von Kesselstatt kombinující jeho ryzlinky z oblasti Mosel-Saar-Ruwer. Ve vůni se mísí květinové tóny s ovocnými – okamžitě poznáte mandlový květ a maliny. V chuti zase dominuje červený grapefruit, příjemně brnící na jazyku. Sladkost spárovaná s pikantní kyselinkou dělá z tohoto vína výborného společníka!

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 88 bodů

Jen 3 skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

88 bodů (Mosel Fine Wines, Jean Fisch)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

10,5 %

Zbytkový cukr

22,2 g/l

Obsah kyseliny

8,8 g/l

Objem

0,75 l

1 recenze Schloss Marienlay Riesling Kabinett 2015

  1. vinclub.cz

    Krásné aromatické, suché, harmonické vino. Velmi dobře pitelné, po vypití hledám další láhev.
    Hodnocení 88/100

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *