RK Weissburgunder trocken 2019

326

Tento RK Weissburgunder je osvěžující a výrazný. V nose podmanivé ovocné aroma banánů a bílých broskví. Na patře se přidá ještě svěží hruška. Břidlicové podloží vinic, na kterých toto víno roste, mu dodává minerální tón. Je to dobře pitelné víno pro každou příležitost. Hodí se k salátům, grilovanému masu a zelenině, předkrmům a těstovinám a fantastické je také v kombinaci s lososem.

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W14-2019 Kategorie:

Profil vína

Cukr
Kyselina
Tělo
Tříslovina
Alkohol
POTŘEBUJETE PORADIT? NÁKUPNÍ PRŮVODCE MOSELSKÁ VÍNA VÁM POMŮŽE RYCHLE VYBRAT VÍNO
PODOBNÁ VÍNA: RIESLINGY Z MOSELY

Reichsgraf von Kesselstatt

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Z jaké oblasti víno pochází

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Kvalitativní kategorie

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

12,5 %

Zbytkový cukr

6,1 g/l

Obsah kyseliny

5,7 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “RK Weissburgunder trocken 2019”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *