Piesport Goldtröpfchen Riesling Spätlese 2015

659

Okamžitě zaujme svěží vůně broskví, meruněk a nektarinek. Dokonalá harmonie hravé sladkosti, plné ovocitosti a osvěžující kyselosti je zárukou velkého chuťového zážitku. Velké finále na patře díky koncentraci ovocných chutí!

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 92 bodů

Skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W61-2015 Kategorie:

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

92 bodů (Mosel Fine Wines, Jean Fisch)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Nejlepší k pití

2025-2045

Obsah alkoholu

8 %

Zbytkový cukr

73,2 g/l

Obsah kyseliny

8,4 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Piesport Goldtröpfchen Riesling Spätlese 2015”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *