Josephshöfer Riesling Spätlese 2017

665

Aroma tohoto vína je jako koš plný lákavého ovoce – nos je plný komplexní vůně pomeranče, mandarinkové kůry, kumquatu, mirabelek, broskví a meruněk, které se znovu opakují na patře. V ústech plné, expanzivně elegantní, dlouhý závěr – jednoduše neodolatelné. Pokud jde o párování s jídlem je to všestranný společník. Hodí se dobře k rizotům, asijské kuchyni (jídla z woku), houbám, jemným těstovinám, různým ragú, drůbeži i zvěřině.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 92/100
The Fine Wine Review – 90/100
JamesSuckling.com – 91/100

Jen 2 skladem

Katalogové číslo: 31-KT-W64-2017 Kategorie:

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

Mosel Fine Wines – 92/100
The Fine Wine Review – 90/100
JamesSuckling.com – 91/100

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Archivace až do

2042

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

9,0 %

Zbytkový cukr

65,9 g/l

Obsah kyseliny

9,2 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Josephshöfer Riesling Spätlese 2017”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *