Josephshöfer Riesling Spätlese 2017

644

Aroma tohoto vína je jako koš plný lákavého ovoce – nos je plný komplexní vůně pomeranče, mandarinkové kůry, kumquatu, mirabelek, broskví a meruněk, které se znovu opakují na patře. V ústech plné, expanzivně elegantní, dlouhý závěr – jednoduše neodolatelné. Pokud jde o párování s jídlem je to všestranný společník. Hodí se dobře k rizotům, asijské kuchyni (jídla z woku), houbám, jemným těstovinám, různým ragú, drůbeži i zvěřině.

Nezávislé hodnocení
Mosel Fine Wines – 92 bodů
The Fine Wine Review – 90 bodu
JamesSuckling.com – 91 bodů

Jen 2 skladem

Od jakého vinaře je toto víno?

Rodinné vinařství Reichsgraf von Kesselstatt, kde bylo toto víno vyrobeno, představuje jednu z ikon Mosely, jejíž historie sahá 650 let do minulosti. Vína pochází z vinic střední Mosely, údolí Saar a Ruwer a mají všechny typické vlastnosti, kterým vděčí moselský riesling za svou oblibu.

Jaké jsou vlastnosti odrůdy?

Riesling je považovaný za nejlepší bílé víno na světě nebo také „krále vín a víno králů“. Typická je pro něj atraktivní kombinace kyselosti a sladkosti, která je často přirovnávaná k šťavnatému zelenému jablku. Víc o této odrůdě zjistíte přímo v článku o Rieslingu.

Z jaké oblasti víno pochází?

Mosela (jinak také Mosel) je vinařská oblast mezi Trierem a Koblenzí proslavená výbornými rieslingy. Všechny vinice se nachází na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru. Péče o vinice je tak sice kvůli sklonu vinic extrémně náročná, ale pochází odtud jedny z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rieslingů na světě. 43 moselských vinic si vysloužilo prestižní označení Grosse Lage (v podoblasti Mosel 26, Saar 14 a Ruwer 3). Více si přečtěte v článku Moselská vína.

Vinař

Reichsgraf von Kesselstatt

Hodnocení

92 bodů (Mosel Fine Wines, David Rayer)
90 bodů (Mosel Fine Wines, David Rayer)
91 bodů (JamesSuckling.com)

Odrůda

Země původu

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Vinice

Kvalitativní kategorie

,

Přívlastek

Ročník

Kategorie podle zbytkového cukru

Obsah alkoholu

9,0 %

Zbytkový cukr

65,9 g/l

Obsah kyseliny

9,2 g/l

Objem

0,75 l

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Josephshöfer Riesling Spätlese 2017”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *